Як задекларувати іноземний дохід

Дата публікації: Понеділок, 29 Бер 2021, 12:54

Головне управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі нагадує, якщо джерело виплати доходів є іноземним, суму такого доходу слід включити до річного оподатковуваного доходу громадянина – отримувача, який у такому випадку зобов’язаний подати декларацію про майновий стан і доходи – це визначено пп. 170.11.1 п. 170.11 ст. 170 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).
Такий дохід оподатковується податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18 % та військовим збором – 1,5 %.
Декларацію про майновий стан і доходи, одержані протягом 2020 року, необхідно подати до територіального органу податкової служби за місцем прописки до 1 травня 2021 року.
Звертаємо увагу на те, що відповідно до пп. 170.11.2 п. 170.11 ст. 170 ПКУ платник податку має право зменшити суму річного податкового зобов’язання на суму податків, сплачених за кордоном, за нормами міжнародних договорів, згоду на обов’язковість яких надано Верховною Радою України. Платник податку має обчислити суму такого зменшення за зазначеними підставами в річній податковій декларації.
Проте таке зменшення є можливим лише за умови отримання від уповноваженого державного органу країни іноземної юрисдикції, в якій одержано дохід, довідки про суму сплаченого податку та збору, а також про базу та/або об’єкт оподаткування. Довідка повинна бути належним чином легалізована, якщо іншого не передбачено чинними міжнародними договорами України.
Використовуйте месенджери Viber, Telegram та Sender для отримання податкових консультацій. Підпишіться на сторінку Державної податкової служби України у Facebook.