Виїзні зустрічі з питань доходів громадян на Бериславщині

Дата публікації: Понеділок, 29 Бер 2021, 12:53

У Бериславській ДПІ Головного управління ДПС у Херсонській області , Автономній Республіці Крим та м. Севастополі продовжують активно вести інформаційно-роз’яснювальну кампанію щодо декларування громадянами доходів, отриманих у 2020 році та використання Електронного кабінету платника.
Так, нещодавно начальник ДПІ Валентин Кондратенко здійснив ряд виїздів до Бургунського та Одрадокам’янського старостатів Тягинської ОТГ, Зміївського старостата Бериславської ОТГ.
Упродовж спілкування громадяни мали можливість отримати відповіді на питання, пов’язані з особливостями декларування доходів, отриманих від самостійної обробки паю, термінами та способами подання декларації, переліком витрат, які включаються до податкової знижки тощо.
Податківець нагадав, що подавати декларації про майновий стан і доходи повинні громадяни, які самостійно обробляють власні земельні ділянки загальною площею понад 2 гектари та отримують доходи від продажу сільськогосподарської продукції (п.п. 165.1.24 п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу України, далі – ПКУ). Також й же обов’язок мають громадяни – орендодавці у разі надання власних земельних ділянок в оренду іншим громадянам, які не є суб’єктами господарювання, та отримують дохід у вигляді орендної плати (п.п. 170.1.5 п. 170.1 ст. 170 ПКУ). Такі доходи підлягають оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18 відсотків та військовим збором за ставкою 1,5 відсотки.
Також податківець проінформував громадян про спрощення процедури спілкування з платниками податків за рахунок електронних сервісів. За словами Валентина Кондратенка, безконтактні способи взаємодії платників податків та контролюючих органів є найбільш зручними. Наразі розширено функції електронного кабінету, чимало послуг надається через месенджери, зокрема бот «InfoTAX» у соціальних мережах Вайбер та Телеграм.
Зустрічі відбулися у форматі конструктивного діалогу. Під час спілкування розглядалися індивідуальні випадки та усі бажаючі мали можливість отримати корисну інформацію щодо податкового законодавства.