Увага! Підприємцям про податковий борг: прощення фінансових санкцій

Дата публікації: Вівторок, 22 Гру 2020, 13:59


Головне управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі інформує, що Законом України від 04.12.2020 р. №1072-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо соціальної підтримки платників податків на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (далі –
Закон № 1072), який набрав чинності 10 грудня 2020 року (опублікований у виданні «Голос України» 09.12.2020р.) передбачено можливість прощення фінансових санкцій.
Така можливість розповсюджується на платників податків, що станом на 1 листопада 2020 рокумають податковий борг, за виключенням (п. 23 підрозділ 10 розділу XX «Перехідні положення» ПКУ):
– великих платників податків, що відповідають критеріям, визначеним підпунктом 14.1.24пункту 14.1 статті 14 Кодексу;
– осіб, на якихпоширюютьсясудовіпроцедури, визначені Кодексом України з процедурбанкрутства;
– осіб, відносноякихнаявнісудовірішення, що набрали законноїсили, якимирозстрочено (відстрочено) стягненняподаткового боргу;
– банків, на якіпоширюютьсянорми Закону України «Про систему гарантуваннявкладівфізичнихосіб»;
-осіб, якімаютьподатковий борг з митнихплатежів;
-осіб, якімаютьзаборгованістьзісплатисанкцій за порушеннязаконодавства у сферізовнішньоекономічноїдіяльності та пені.

Платникуподатківнеобхіднозвернутись до контролюючого органу за місцемоблікуйогоподаткового боргу іззаявою в довільнійформі про намірскористатисьзазначеною нормою Закону № 1072 та забезпечитипротягомшести місяців з дня набраннячинності Законом № 1072 погашеннягрошовими коштами основноїсумиподаткового боргу (без штрафнихсанкцій, пені, крімнесплаченихпроцентів за користуваннярозстроченням/ відстроченням), щовиник станом на 1 листопада 2020 року, та своєчасну і у повномуобсязісплатупоточнихподатковихзобов’язань.

Штрафнісанкціїта пеня будутьсписані, якщо:
– основначастинаподаткового боргу (без штрафнихсанкцій, пені, крімнесплаченихпроцентів за користуваннярозстроченням/відстроченням) погашена платникомподатківгрошовими коштами;
– погашенняпроведенопротягом шести місяців з дня набраннячинності Законом № 1072 (тобто з грудня 2020 року до червня 2021 року включно);
– за умови, щоплатникподатківзабезпечуєсвоєчасну і у повномуобсязісплатупоточнихподатковихзобов’язаньіззагальнодержавних та місцевихподатків.

Звертаємо Вашу увагу, щозастосовується черговості зарахуваннякоштів, щосплачуєтакийплатникподатків, у рахунокпогашенняподаткового боргу, визначених пунктом 87.9 статті 87 ПКУ.
Таким чином, платникподатківмає бути зацікавлений в найшвидшомупогашенніосновноїсумиподаткового боргу, щобякомогабільша сума штрафнихсанкцій та пенібула списана.
У разі, якщовсіумови пункту 23підрозділу 10 розділу XX «Перехідніположення» Кодексу виконано, розрахунки проведено у термін до червня 2021 рокувключно – штрафнісанкції і пеня, щопідлягаютьзастосуванню та нарахуванню у зв’язкузісплатою такого податкового боргу, не підлягаютьзастосуванню та нарахуванню.
Детальніше про зміни за посиланням: https://kherson.tax.gov.ua/media-ark/news-ark/444740.html.
Пресслужба Головного управління
ДПС у Херсонськійобласті, АвтономнійРеспубліціКрим та м. Севастополі