У Бериславській ДПІ консультували щодо ПРРО

Дата публікації: Вівторок, 23 Лют 2021, 11:39

Нещодавно в Бериславській ДПІ Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономій Республіці Крим та м. Севастополі відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія». На запитання бізнесменів щодо застосування програмних реєстраторів розрахункових операцій (ПРРО) відповідав начальник податкової інспекції Валентин Кондратенко.
Добірку відповідей на найактуальніші питання, що цікавили громадян, пропонуємо Вашій увазі.
З чого почати роботу з програмним РРО?
Відповідь. Для початку роботи з ПРРО необхідно отримати кваліфікований електронний підпис (КЕП).
На будь-який гаджет, який є в наявності (комп’ютер, смартфон або планшет), слід завантажити та встановити програмне забезпечення, розміщене на веб-порталі ДПС за посиланням: https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/programniy-reestrator-rozrahunkovih-operatsiy/.
В приватній частині електронного кабінету платника слід створити та подати:
– електронний документ за формою № 1-ПРРО «Заява про реєстрацію програмного реєстратора розрахункових операцій» (J/F1316602);
– Повідомлення про надання інформації щодо кваліфікованого сертифіката відкритого ключа (для повідомлень щодо сертифікатів відкритих ключів, які застосовуються в ПРРО) форма № J/F1391801.
Вхід в ПРРО (додавання сертифікатів) здійснюється за допомогою ключа касира/старшого касира щодо якого суб’єкт господарювання подав Повідомлення за формою J/F1391801.
Далі треба ввести товари в ПРРО. Всі чеки фіскалізуються безпосередньо на сервері ДПС.
Що робити у випадку, коли ПРРО вийде з ладу?
Відповідь. При несправності програмного реєстратора розрахункових операцій (далі – ПРРО) суб’єкту господарювання необхідно встановити вид несправності та:
– якщо несправність у вигляді порушення роботи програмного забезпечення, то слід оновити версію програмного забезпечення ПРРО та повторити процедуру закриття зміни;
– якщо несправність пристрою (пошкодження), то слід протягом дня, в якому її виявлено, засобами Електронного кабінету або телекомунікацій направити до контролюючого органу, виробника ПРРО Повідомлення про виявлення несправностей програмного реєстратора розрахункових операцій за формою №2-ПРРО (код форми J/F 1316701) з позначкою про несправність. Після усунення несправностей для відновлення роботи ПРРО необхідно подати до контролюючого органу Заяву про реєстрацію програмного реєстратора розрахункових операцій за формою №1-ПРРО (код форми J/F 1316602) з позначкою про відновлення роботи, якщо така Заява не надійшла протягом місяця реєстрація ПРРО скасовується;
– якщо пристрій викрадено або втрачено, та у разі компрометації особистого ключа суб’єкта господарювання, слід подати Повідомлення за ф. №2-ПРРО з позначкою про крадіжку пристрою чи компрометацію ключа. У такому випадку реєстрація ПРРО скасовується та потрібно повторно зареєструвати ПРРО, якому буде присвоєно інший фіскальний номер.
Яку відповідальність передбачено з 01.01.2021 у разі незастосування реєстратора розрахункових операцій?
Відповідь. Тимчасово, до 1 січня 2022 року, санкції, визначені пунктом 1 статті 17 Закону України від 06.07.1995 № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», а саме у разі проведення розрахункових операцій з використанням РРО, ПРРО або розрахункових книжок на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг), не проведення розрахункових операцій через РРО та/або ПРРО, застосовуються в таких розмірах:
10 відсотків вартості проданих з порушеннями, встановленими цим пунктом, товарів (робіт, послуг) – за порушення, вчинене вперше;
50 відсотків вартості проданих з порушеннями, встановленими цим пунктом, товарів (робіт, послуг) – за кожне наступне вчинене порушення.
Підписуйтесь на офіційну сторінку ДПС у Facebook: https://www.facebook.com/TaxUkraine.