Про особливості використання єдиного рахунку

Дата публікації: Понеділок, 18 Січ 2021, 08:46

Головне управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі інформує, що з 1 січня 2021 року запроваджується єдиний рахунок для сплати податків. Єдиний рахунок не використовується для сплати грошових зобов’язань та/або податкового боргу:
з податку на додану вартість та акцизного податку з реалізації пального та спирту етилового (вже працюють спеціальні системи електронного адміністрування для цих податків),
частини чистого прибутку (доходу) державними та комунальними підприємствами та їхніми об’єднаннями.
Також передбачено, що єдиний рахунок для сплати податків, зборів та єдиного внеску відкривається як не бюджетний та буде віднесений до рахунків зі спеціальним режимом використання.
Повідомлення про використання або відмову від використання єдиного рахунку подається платником в електронній формі через Електронний кабінет у порядку, встановленому ст. 42-1 ПКУ.
У випадку, якщо платник має відокремлені підрозділи, повідомлення про використання або про відмову від використання єдиного рахунку подається таким платником за кожним відокремленим підрозділом.
Платник має право повідомити про використання або про відмову від використання єдиного рахунку один раз протягом календарного року. Використання єдиного рахунку платником розпочинається з робочого дня, що настає за днем подання ним повідомлення про використання такого рахунку.
У разі повідомлення про відмову від використання єдиного рахунку, виключення такого платника з реєстру відбудеться з 1 січня календарного року, що настає за роком, в якому було подано повідомлення про відмову від використання єдиного рахунку.