Нюанси оподаткування доходу від діяльності, не зазначеної у реєстраційних даних платника податку

Дата публікації: П’ятниця, 18 Гру 2020, 08:04

Податківці Херсонщини нагадують фізичним особам – підприємцям, якщо вони отримали дохід від тих видів діяльності, що не вказані у реєстраційних даних, то такий дохід оподатковується за загальними правилами.
Відповідно до п.177.6 ст.177 Податкового кодексу України зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ), якщо фізична особа – підприємець отримує інші доходи, ніж від провадження підприємницької діяльності, у межах обраних ним видів такої діяльності, такі доходи оподатковуються за загальними правилами, встановленими ПКУ для платників податку – фізичних осіб.
Водночас п.177.8 ст.177 Кодексу визначено, що під час нарахування (виплати) фізичній особі – підприємцю доходу від здійснення підприємницької діяльності, суб’єкт господарювання та/або самозайнята особа, які нараховують (виплачують) такий дохід, не утримують податок на доходи у джерела виплати, якщо фізичною особою – підприємцем, яка отримує такий дохід, надано копію документу, що підтверджує її державну реєстрацію відповідно до закону як суб’єкта підприємницької діяльності. Це правило не застосовується в разі нарахування (виплати) доходу за виконання певної роботи та/або надання послуги згідно з цивільно-правовим договором, коли буде встановлено, що відносини за таким договором фактично є трудовими, а сторони договору можуть бути прирівняні до працівника чи роботодавця відповідно до п.п.14.1.195 та 14.1.222 п.14.1 ст.14 ПКУ.
Спілкуйся з податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX» – https://t.me/infoTAXbot. Підписуйтеся на Telegram-канал ДПС України https://t.me/tax_gov_ua.
Читайте більше інформації на офіційній сторінці Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі у соціальній мережі Facebook – https://www.facebook.com/tax.kherson.crimea. sevastopol.