Головна » ГЕРОЇ НЕ ВМИРАЮТЬ

ГЕРОЇ НЕ ВМИРАЮТЬ


Єлефтеріаді Валерій Степанович («Грек»)

                   Народився 23 вересня 1969 року в селі Суханове Бериславського району Херсонської області. В листопаді 1987 року Валерій був призваний до Збройних Сил, навчався в школі сержантів, яку закінчив на відмінно і отримав звання молодшого сержанта.

Для подальшого проходження військової служби Валерій Єлефтеріаді був направлений в Демократичну Республіку Афганістан. З червня 1988 по березень 1989 року служив чесно та відповідально, був хоробрим та вимогливим командиром. Із атестації: “За фахом підготовлений добре, постійно працює над підвищенням рівня своєї професійної підготовки. Накопичений досвід практичної роботи дозволяє якісно виконувати службові обов’язки, приймати обґрунтовані рішення при виконанні бойових завдань. Сумлінний, дисциплінований, грамотний, працелюбний військовослужбовець”.

Був виведений із Афганістану в основній частині, яка прикривала вихід обмеженого контингенту. Командування високо цінило бойові заслуги Валерія Степановича, за що мав 7 грамот, 5 похвальних листів, медалі “От благодарного афганского народа”, “За отличие военной службы II степени”.

Валерій Єлефтеріаді працював та проживав в Росії, двічі був учасником Чеченської війни. Валерій Єлефтеріаді був доброю, чуйною та скромною людиною, надійним товаришем, справжнім патріотом своєї Батьківщини, який довів це своїми справами. Коли розпочалися воєнні дії на Донбасі Валерій Степанович, громадянин Російської Федерації, прийняв громадянство України та був мобілізований Бериславським районним військовим комісаріатом 21 серпня 2014 року. Маючи військове звання “Старшина”, проходив службу у 40-ому окремому мотопіхотному батальйоні (17-а окрема танкова бригада). Зі слів однополчан та командування військової частини, Валерій був хоробрий, чуйний та не раз ризикував своїм життям, прикриваючи вогнем своїх товаришів, тим самим рятуючи життя побратимів. Бойові друзі відмічали його мужність та професіоналізм. 45-річний захисник Батьківщини загинув 13 лютого 2015 р. від смертельного поранення у бою під Дебальцеве Донецької області. Урочисте поховання відбулося у с. Суханове, Бериславський район, Херсонська область. Указом Президента України № 311/2015 від 4 червня 2015 року, “за особисту мужність і високий професіонализм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі”, Єлефтеріаді Валерій Степанович нагороджений орденом “За мужність” III ступеня (посмертно). http://memorybook.org.ua/7/elefteriadi.htm

 

Лебідь Сергій Вікторович

Лебідь Сергій Вікторович народився 29 червня 1988 року у селі Милове Бериславського району, Херсонської області. Мати – Біркіна Ніна Іванівна (21.05.1972 р.н.), вітчим Біркін Віктор Миколайович (05.10.1963 р.н.), сестри Лебідь Алла Вікторівна (07.06.1987 р.н.) та Хорольська Юлія Вікторівна (30.08.1989 р.н.). У 1995 році пішов до першого класу Милівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів у 2005 році закінчив школу. Навчався у Бериславському професійному аграрному ліцеї за професією бджоляр та водій автотранспортних засобів. 28 липня 2015 року пішов під час мобілізації солдатом-добровольцем до військової частини 79 прикордонного загону. 07 вересня 2015 року отримав спеціальність навідника гармати танку “3” класу. З 06 листопада 2015 року служив у військовій частині №1314 А під м.Артемівськом Донецької області, брав участь в антитерористичній операції, помер 03 березня 2016 року від субтотальної пневмонії. Віддати останню шану воїну 06 березня 2016 року прийшли земляки, однокласники, керівництво сільської ради та району, представники обласної державної адміністрації, бойові побратими, представники військового комісаріату, громадськості та всі небайдужі, які проводжали військовослужбовця в останню путь. У героя залишились батьки та вагітна наречена.