Головна » Асоціація міст України

Асоціація міст України


📌Рекомендації АМУ щодо комплексного визначення ступеня індивідуальних потреб особи, яка потребує надання соціальних послуг
📑Відповідно до Порядку подання та оформлення документів, призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі, затвердженого постановою Уряду №859, орган місцевого самоврядування повинен здійснити визначення ступеня індивідуальних потреб особи, яка потребує надання соціальних послуг.
📍АМУ рекомендує органам місцевого самоврядування для комплексного визначення ступеня індивідуальних потреб розглянути можливість утворити комісію та затвердити персональний її склад.
📂Завантажити зразки документів на сайті АМУ

Внесено зміни до регулювання земельних відносин в умовах воєнного стану Парламент 13 травня ухвалив у другому читанні та в цілому Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо особливостей регулювання земельних відносин в умовах воєнного стану» (законопроєкт №7289). ✅Головна мета – забезпечити оперативне розміщення виробничих потужностей підприємств, які переміщені (евакуйовані) з зони бойових дій, спростити процедуру зміни цільового призначення земель, а також удосконалити ряд інших правил, що були частково встановлені прийнятим 24.03.2022 року Законом України №2145-IX. Асоціація міст України пропонує органам місцевого самоврядування аналіз прийнятих змін 📲читайте на сайті АМУ Нагадаємо, АМУ підтримала законодавчу ініціативу спрощення процедури у сфері земельних відносин та розширення повноважень органів місцевого самоврядування в умовах військового стану держави.

📌Національне агенство з питань запобігання корупції запустило нову функцію “Дані для декларації” у Реєстрі декларацій, яка дозволяє дізнатися інформацію про об’єкти нерухомості, об’єкти незавершеного будівництва та транспортні засоби, які належать чи належали декларанту або які він успадкував, а також наявні обтяження, відомості, які є в реєстрах. 📂Інформація в «Даних для декларації» не є результатом перевірки декларації НАЗК, а формується з інформації державних реєстрів, до яких НАЗК має доступ. 👩🏻‍💻👨🏻‍💻Як скористатися новою функцією показано на слайді.

 

 

 

 

 

 

 

✔️Уряд ухвалив постанову “Деякі питання оренди державного та комунального майна у період дії воєнного стану” зі спрощеним порядком оренди. 📃Прийнятий порядок надає орендарям знижки до 100% та пільгові умови. Знижки отримають орендарі на всій території України, а дія постанови охоплює весь період з початку запровадження воєнного стану. До кінця 2022 року повністю звільнено від орендної плати орендарів в місцях, де ведуться бойові дії, а до 30 вересня — у тих областях, які постраждали від війни. 📍Нагадуємо, органи місцевого самоврядування можуть самостійно на своїй території встановлювати ставки орендної плати щодо комунального майна. Детальніше про зміни, які запроваджує Постанова➡️на сайті АМУ 📌Уряд визначив порядок роботи Державного земельного кадастру в умовах воєнного стану Вноситимуть відомості до Державного земельного кадастру та надаватимуть інформацію про об’єкти виключно державні кадастрові реєстратори, включені до відповідного переліку, які в умовах воєнного стану здійснюють повноваження, який затверджує Державна служба з питань геодезії, картографії та кадастру за погодженням з Мінагрополітики. 📃Детальне роз’яснення на сайті АМУ

 

https://auc.org.ua/