28 листопада, у четверту суботу місяця в Україні вшановують День пам’яті жертв голодоморів

Дата публікації: П’ятниця, 27 Лис 2020, 08:22

Він був запроваджений Указом Президента України у 1998 році.
У 2006 році Законом України Голодомор 1932 – 1933 років був визнаний геноцидом.
Голодомор – це геноцид Українського народу, вчинений комуністичним тоталітарним режимом з наміром знищити, цілком чи частково українську національну групу. Голодомор спричинив загибель мільйонів українців на території Української СРР і Кубані. Моральний обов’язок держави та суспільства перед минулими та наступними поколіннями – вшановувати пам’ять жертв трагедії.
Нашим спільним обов’язком є гідне вшанування вбитих голодом жертв комуністичного режиму, а також розповісти про причини, наслідки Голодомору та спротив злочинній політиці тоталітарного режиму.

Цьогорічні вшанування відбуваються в особливих умовах. Людським життям загрожує пандемія  Запроваджені карантинні заходи вносять обмеження у проведення масових меморіальних заходів. Однак ця обставина не може перешкодити гідному вшануванню пам’яті жертв Голодомору.Кожен в Україні може долучитися до збереження пам’яті та правди про Голодомор:
– запалити свічку у вікні своєї домівки чи біля пам’ятного хреста або меморіалу у День пам’яті жертв голодоморів;

– записати свідчення від родичів-очевидців Голодомору та передати їх до музею (місцевого, краєзнавчого чи Національного музею Голодомору-геноциду);

– віднайти старі світлини рідних людей;

– передати до музею артефакти 1920-30-х років (сорочки, рушники, предмети побуту, тощо).

Наше завдання зберегти і передати цю пам’ять наступним поколінням, зберегти історію живою.

Просимо всіх небайдужих, тих хто любить і пам’ятає  історію  своєї родини долучитися до акції “Запали Свічку пам’яті”: 28 листопада, о 16:00 засвітити свічку і залишити її на підвіконні в пам’ять про мільйони замучених голодом українців.