1 травня на Кам’янській Січі вшановано пам’ять кошового отамана

Дата публікації: Субота, 01 Тра 2021, 11:23

Сьогодні, 1 травня, на Кам’янській Січі ми вшановуємо кошового отамана, видатну постать в історії України – Костя Гордієнка. Майже 300 років тому його було поховано на Бериславщині, у селі Республіканець, на Кам’янській Січі, яку він заснував для оборони наших земель після знищення Чортомлицької Січі навесні 1709 року.
Нині Кам’янська Січ — пам’ятка історії національного значення. Це єдина Січ запорозьких козаків, залишки якої збереглися, адже всі інші вже, на жаль, затоплені Каховським водосховищем. Саме тому цю територію треба досліджувати та охороняти. Кость Гордієнко був соратником відомого у світі Пилипа Орлика, який писав першу Конституцію в Європі.                                                  

                 

                                                   

 

 

 

  Українське слово і  молитва    сьогодні лунає на честь видатного полководця. Юнь кладе квіти на унікальний надмогильний козацький хрест, віддаючи шану людині, яка віддала життя за рідну Україну.

Кам’янська Січ уособлює в собі перетин кількох історичних епох — минулого та сьогодення. Адже вона розповідає нам про життя та побут запорізьких козаків, повертаючи нас до витоків. Тож будьмо гідні наших славних пращурів.