03 грудня, у всьому світі відзначають Міжнародний день людей з інвалідністю

Дата публікації: П’ятниця, 03 Гру 2021, 13:47

Міжнародний день людей з інвалідністю заснований 1992 року Генеральною Асамблеєю ООН в кінці Десятиліття інвалідів (з 1983 по 1992 рр.) – періоду, коли проблемам інвалідів приділяли підвищену увагу, з метою поліпшити їхнє положення в суспільстві.
Міжнародний день людей з інвалідністю відзначають щорічно, для того, щоб нагадати громадськості про те, що права інвалідів необхідно дотримувати й забезпечувати їм рівні можливості. Велика кількість людей з інвалідністю щодня стикається з проблемами, які перешкоджають їхній участі в суспільному житті. Крім того, вони часто піддаються дискримінації, не маючи можливості користуватися такими основними правами людини, як права на освіту, зайнятість, медичну допомогу.
Зокрема, соціальний захист осіб з інвалідністю полягає у пенсійному забезпеченні, нарахуванні компенсаційних та державних допомог, отриманні пільг та відповідних соціальних послуг, санаторно-курортному лікуванні, у тому числі встановлення опіки (піклування) або стороннього догляду, наданні реабілітаційних заходів, забезпеченні технічними та іншими засобами реабілітації.
Саме цього дня керівники громади відвідали за місцем проживання дітей та осіб вище зазначеної категорії та подарували дітям з інвалідністю пакунки з солодощами.
Переймаючись буденними проблемами, ми повинні замислюватись над непростою долею людей з вадами здоров`я і не тільки 3 грудня, а й протягом усього року не забувати про те, що поруч із нами живуть співгромадяни, які потребують нашої допомоги та уваги. У цей день хочеться побажати їм теплих стосунків із близькими, бадьорості духу та міцного здоров`я, і надалі залишатися для нас прикладом безмежних людських можливостей та великої сили волі, а всім нам побільше душевної щедрості і милосердя, які втілилися б у добрі справи.